ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ: БЕСПЛАТНА КУХИЊА

od strane | авг 16, 2024 | Вести

На основу Члана 5. Одлуке Скупштине Општине Рашка о коришћењу бесплатне услуге школске кухиње, ученика основних школа у општини Рашка, који поред основних, испуњавају и посебне критеријуме за признавање права на бесплатно коришћење услуге школске кухиње и то:

1. Ученици који користе право на дечији додатак у складу са Законом о финансијској подршци породици са децом;
  2. Ученици чији родитељи остварују право на социјалну помоћ у складу са Законом;
  3. Ученици са инвалидитетом, ученици оболели од хроничних незаразних болести, тј.тешко излечивих болести;
  4. Ученици који наставу похађају по инклузивном Плану и програму;
  5. Ученици припадници ромске националне мањине;
  6. Ученици чија су оба родитеља незапослена и као такви евидентирани на евиденцији Националне службе за запошљавање;
  7. Ученици из породице са троје и више деце-  за треће и свако наредно дете;
  8. Ученици из једнородитељске породице, чији је други родитељ непознат или је преминуо.

С`тим у вези, молим да обавестите све разредне старешине да обавесте  родитеље да је потребно да поднесу Захтев за коришћење бесплатне кухиње до краја месеца августа, за школску 2024./2025.годину.

Захтев се подноси у Услужном центру Општинске управе, шалтер бр.3.