Школска слава Свети Сава

od strane | јан 29, 2024 | Вести, Галерија

У суботу, 27. јануара 2024. године, у просторијама школе обележена је школска слава Свети Сава. Ученици наше школе заједно са одређеним бројем учитеља и наставника, директорком школе и уз домаћина овогодишње славе, Оливере Сочанац, у градској цркви Св. Архангела Гаврила пресекли су славски колач.

Као и сваке године, па тако и ове у ОШ „Рашка“ на велику радост свих ученика школе, а и просветних радника традиционално је обележен овај свечани дан. Свако одељење је имало идеју за себе, тј. начин како се уствари подсетити Растка Немањића, његовог лика, дела, његових идеја и рада. Кроз слике, причу, песму ученици школе су и успели у томе. На овај начин деца уче како да негују традицију и поштују великане из прошлости, стварајући бољу и светлију будућност. Панои школе су заиста улепшани радовима Светог Саве, свечаном химном Ускликнимо с љубављу су отворене чак и две мини приредбе где су деца уживала у стиховима, а који су посвећеним Светом Сави.

Приредбе поводом дана Светог Саве, снимила је и РТВ Коперникус Рашка. Снимке погледајте овде: