Општинска смотра рецитатора

od strane | апр 8, 2024 | Вести

У четвртак, 4. априла 2024. године, одржана је 55. по реду, Општинска смотра рецитатора под називом “Песниче народа мог” у Дому културе у Рашки у организацији ЦКОИ Градац, а под покровитељством општине Рашка.

Циљ овог такмичења је неговање језичке и говорне културе, као и развијање свести о културном и књижевном наслеђу.

Ове године учествовало је 34 такмичара, у три категорије, и то:

• Млађи ураст од 1. до 4. рареда, 12 ученика
  • Средњи узраст од 5. до 8. разреда, 12 ученика
  • Старији узраст, ученици средњих школе, 10 ученика

Наша школа имала је ученике у Млађем и Средњем узрасту.

Највише успеха имала је ученица Драга Павловић, 4. разред, учитељица Снежана Здравковић, која је рецитовала песму “Дрхтава песма” Мирослав Мика Антић.

Свим ученицима и њиховим менторима честитамо на учешћу, а Драги пуно успеха на окружној смотри рецитатора.